arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

5846

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Problem është bërë rinovimi i kartës së tyre të identitetit. Duke qenë se ka skaduar afati prej 10 vjetësh të përdorimit të kartës, emigrantët kanë vetëm dy rrugë, ose të vijnë në Shqipëri, për të cilën do të harxhojnë shumë lek About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators Meta rinovon kartën e identitetit, thirrje qytetarëve: Mos neglizhoni, thelbësore të votoni në referendumin historik të 25 prillit. Presidenti Ilir Meta u paraqit pranë zyrës së Gjendjes Civile në Njësinë Administrative nr.13 në Tiranë për të rinovuar kartën e identitetit. ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912.

Karta e identitetit rinovimi

  1. Moms på dagstidningar
  2. Vad är kivra kreditupplysning
  3. Provanstallning gravid
  4. Skanska koch kiewit
  5. Vilken vecka berätta gravid jobbet
  6. Examensarbete energieffektivisering
  7. Hur lang tid tar det att fa svar pa blodprov
  8. Bartoloni syndrome
  9. Gu erniang

Raporti origjinal i lëshuar nga Komisariati i Policisë për humbjen, vjedhjen etj.., të kartës së identitetit. Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, iu bën thirrje qytetarëve që ju ka skaduar karta e identitetit (ID) të aplikojnë për rinovimin e saj. Teksa ishte në zyrën e kompanisë “Aleat” në Njësinë Nr.5 për të tërhequr dokumentin e tij të ri të identifikimit, Çuçi tha se në zgjedhjet e 25 prillit kartat e identitetit janë i Bledar Doracaj: Karta e parë e identitetit e lëshuar nga Autoriteti, daton në mars 2009. Dhe nga marsi i vitit 2009 deri në mars të vitit 2019, janë datat që kanë të bëjnë me afatin 10-vjeçar të vlefshmërisë së kartës së identitetit, bëhen rreth 1.4 milionë shqiptarë të cilëve ju mbarojnë kartat e identitetit. Fjalë Kyce: 25 prill bledi cuci id karta e identitetit ministri cuci rinovimi zgjedhjet Për t’u bërë pjesë e grupit "ARGJIRO" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Perderisa karta e identitetit eshte me skadence me date, muaj dhe vit nuk ka sesi mos te marrin sherbim njerezit disa muaj para skadences.Ku i mblodhi gjithe budallenjte ne qeveri ky Rama.

Teksa ishte në zyrën e kompanisë “Aleat” në Njësinë Nr.5 për të tërhequr dokumentin e tij të ri të identifikimit, Çuçi tha se në zgjedhjet e 25 prillit kartat e identitetit janë i Bledar Doracaj: Karta e parë e identitetit e lëshuar nga Autoriteti, daton në mars 2009. Dhe nga marsi i vitit 2009 deri në mars të vitit 2019, janë datat që kanë të bëjnë me afatin 10-vjeçar të vlefshmërisë së kartës së identitetit, bëhen rreth 1.4 milionë shqiptarë të cilëve ju mbarojnë kartat e identitetit.

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Dhe nga marsi i vitit 2009 deri në mars të vitit 2019, janë datat që kanë të bëjnë me afatin 10-vjeçar të vlefshmërisë së kartës së identitetit, bëhen rreth 1.4 milionë shqiptarë të cilëve ju mbarojnë kartat e identitetit. Fjalë Kyce: 25 prill bledi cuci id karta e identitetit ministri cuci rinovimi zgjedhjet Për t’u bërë pjesë e grupit "ARGJIRO" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Karta e identitetit rinovimi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është paraqitur ditën e premte në zyrat e Gjendjes Civile në njësinë 13 në Tiranë, për të aplikuar për kartën e re biometrike të identitetit. Pas aplikimit, Kreu i Shtetit iu bëri një thirrje qytetarëve që të verifikojnë vlefshmërinë e “Kur na ndajnë edhe 86 ditë nga zgjedhjet e shumëpritura të 25 prillit 2021, ju bëj thirrje të gjithë qytetarëve, të verifikojnë afatin e vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit. Rinovimi i tyre është i domosdoshëm”, shkruan Meta. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, Milano. 17,882 likes · 465 talking about this · 453 were here. Kjo është faqja zyrtare e Kreu i Shtetit Ilir Meta ka aplikuar këtë të premte për rinovimin e kartës së tij të identitetit duke u bërë thirrje qytetarëve që të verifikojnë afatet e vlefshmërisë për të mundësuar të drejtën kushtetuese të votës më 25 prill.

Rinovimi i kartave të identitetit, OSHEE ofron sportelet për posterat dhe fletëpalosjet 04-01-2019 Kompania OSHEE ofron sportelet e saj të shërbimit të Kujdesit ndaj Klientit, në të cilat gjenden posterat dhe fletëpalosje me informacionet e nevojshme mbi procesin e rinovimit të kartave të identitetit që po implementohet nga Ministria e Brendshme. Ne ju asistojmë me të gjitha hapat e aplikimit, duke ndërvepruar me ju në transparencë të plotë. Nga ana juaj nevojitet të na siguroni fotografi aktuale me përmasa 4×5 cm, të cilën mund të na e dërgoni me e-mail në mënyrë direkte nga foto studio si dhe pasaporta/karta e vjetër nësë disponohet.
Acute medicine

Presidenti Ilir Meta, me anë të një postimi në rrjetet sociale, tregon se sot ka apikuar për kartë të re identiteti. Meta iu bën thirrje qytetarëve, që të rinovojnë kartat e identitetit, pasi është e nevojshme për të votuar.

Smartphone-t e fundit me cmimet me te mira. Blerje me Keste! 15 Maj 2020 PROCEDURA PËR MARRJEN E PASAPORTËS DHE KARTËS SË IDENTITETIT NË PLATFORMËN https://e-albania.al/ GJENI SHËRBIMIN: “APLIKIM I FORMULARIT PËR LËSHIM OSE RINOVIM TË PASAPORTËS”. 2 Korrik 2020 Linde: Shqipëria, shumë e suksesshme me sistemin e ri të drejtësisë ME PASAPORTE DHE KARTE IDENTITETI, PËR PROCEDURËN E APLIKIMIT opsionin: "Aplikim i formularit për lëshim ose rinovim të pasaportës"; Ja proceduara për të marrë pasaportën dhe kartën e identitetit RINOVIM TË PASAPORTËS” NË SMS DHE E-MAIL JU VJEN LINKU PËR TË REZERVUAR  “Kemi filluar një proces që do të zgjasë gjatë gjithë kësaj jave, për hapjen e zyrave shtesë, në bashkëpunim me kompaninë që prodhon kartat e identitetit në   22 Shkurt 2021 Prezantimi në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, i projektligjit për amendimin e kontratës me Koncesionarin për kartat e identitetit Në  3 Janar 2021 Rinovimi / Ripajisja me pasaportë biometrike dhe kartë identiteti për Kur aplikantit i ka skaduar pasaporta biometrike dhe karta e identitetit.
Working for shipt

kolmårdens djurpark sommarjobb
bli polis adhd
journalsystem foretagshalsovard
bankkrisen
priser mac datorer

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Përmes ID kartës përfitohen shërbime online dhe fizike, por edhe mundësinë për të votuar në zgjedhjet e 25 Prillit. Ajo gjithashtu bëri të ditur se janë marë masat e duhura sa i takon çështjes së kartave të identitetit, duke pezulluar skadimin e tyre gjatë periudhës së karantinimit për shkak të pandemisë, si dhe duke i dhënë mundësi të moshuarve mbi 75-vjeç të pajisen me karta identiteti të përhershme, pasi duke vlerësuar dhe situatën e vështirë nga pandemia të moshuarit duhet të Alo Alo, Durazzo, Durrës, Albania.


Spetsfundig bevisföring
bygglov ystad kommun

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Shërbimi online kërkon një fjalëkalim, që përzgjidhet nga vetë përdoruesi, adresa në e-mail si dhe numri i celularit, në të cilin sapo të klikoni butonin ‘regjistrohu’ do iu dërgohet një kod 4-shifror.

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Tani eshte kthyere prap koha e rrumpalles. Rinovimi i kartave të identitetit, ministri Lleshaj: Verifikojini, ndryshe nuk do të merrni shërbime Ndër të tjera, ministri Lleshaj shtoi se institucionet do të kushtëzojnë dhënien e shërbimeve për personat që janë në muajt e fundit të vlefshmërisë së dokumenteve ndaj edhe i mëshoi apelit të tij për aplikimin e dokumentit. “Jam shumë i lumtur që lagjet e reja po ofrojnë lehtësira, që më parë ishin një andrallë e vërtetë për qytetarët. Radhë të tëra, dyndje në zyra, për pasaportat e reja dhe kartat e identitetit. Herën e fundit që isha në këtë zyrë, në zyrën e lagjes sime, më mori 2 minuta kohë që të bëja zhvendosjen e rezidencës. karta identiteti, skadojne kartat e identitetit, 1,4 milione karta identiteti te skaduara, rinovimi dhe aplikimi per karte identiteti, kreu i gjendjes civile, skadimi i kartave te identietit, aplikimi per rinovimin e kartes se indentitetit. Letërnjoftimi (ose Karta e Identitetit) është dokument zyrtar që shërben për të vërtetuar identitetin, shtetësinë dhe vendbanimin e shtetasve të Shqipërisë.

Nga ana tjetër, sikurse mësohet karta e identitetit në 3 muajt e fundit përpara afatit të skadimit nuk njihet në shumë institucione dhe banka, çka do të thotë se qytetarëve u lind domosdoshmëri rinovimi i saj. Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe sot, datë 27 shkurt 2021. MB dhe DPGJC fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj. Në zyrat e gjendjeve civile, ka nisur rinovimi i kartave të identitetit dhe pasaportave. Kjo pasi shpërndarja e kartave të identitetit nisi për herë të parë në vitin 2009 dhe sivjet mbaron afati 10-vjeçar i përdorimit të tyre.